Rrush i thatë Bio, 250g

Rrush i thatë Bio, 250g

OLA BIO

Çmimi i zakonshëm €3,30 Zbritje

Rrushi bjond është i pasur me karbohidrate, kryesisht sheqerna natyralë, prandaj është një zgjedhje e mirë në rastet e letargjisë dhe mungesës së energjisë.

Rrushi i thatë është një burim i mirë i fibrave, tiaminës, vitaminës B6, hekurit, fosforit, kaliumit, magnezit dhe kalciumit. Përdorni 2-3 lugë rrush të thatë çdo ditë duke i futur në sallatë, kos, ushqime të pjekura ose hani si meze të lehtë së bashku me arra të tjera.

Mos hezitoni ta përdorni në pastat që bëni. Antioksidantët që përmban nuk shkatërrohen nga pjekja.