Qiqrra ne kavanoz, 240g

Qiqrra ne kavanoz, 240g

Ekozona

Çmimi i zakonshëm €1,90 Zbritje

Qiqrra organike - një zgjidhje e shpejtë për sallata të pasura dhe ushqyese me perime kur nuk keni kohë për të gatuar. Së bashku me pastën e tahinit, është përbërësi kryesor i humusit popullor, një alternativë e shijshme ndaj llojeve të ndryshme të përhapjes. Mirë oreks!

Vlerat mesatare ushqyese për 100 g/ml
Vlera e energjisë 532 kJ / 127 kcal
Yndyrë 2,7 g
..prej të cilave acide yndyrore të ngopura 0.3 g
Karbohidratet 15.0 g
..nga të cilat sheqerna 0,4 g
Proteina 7.1 g
Kripë 0,3 g
Atribute të veçanta
Pa sheqer të shtuar. Përmban sheqerna natyrale.
Organike
I përshtatshëm për veganët