Proman forte, 30tab

Proman forte, 30tab

Physalis

Çmimi i zakonshëm €31,30 Zbritje

  • Rehati urinare mashkullore dhe ruajtja e traktit urinar të shëndetshëm
  • Rregullimi i aktivitetit hormonal
  • Ruajtja e niveleve normale të testosteronit
  • Përmban sterole bimore të shtuara (Phytopin®)

Përshkrimi
Suplement ushqimor

Physalis Proman forte është një kompleks sinergjik që kontribuon natyrshëm në komoditetin e njeriut të plakur. Kungulli ndihmon në rehatinë urinare të meshkujve dhe ruajtjen e traktit urinar të shëndetshëm. Vitamina B6 ndihmon në rregullimin e aktivitetit hormonal, ndërsa zinku ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak. Për më tepër përmban selen dhe vitaminë E, të cilat të dyja kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave kundër radikalëve të lirë. Ekstrakti i polenit të luleve të thekrës (Secale cereale) përmirëson shëndetin e fshikëzës. I plotësuar me Flowens™, një pluhur boronicë me spektër të plotë të testuar klinikisht, sterole bimore nga lëvorja e pishës detare (Phytopin®) dhe likopen.

Ky produkt nuk është i destinuar për njerëzit që nuk kanë nevojë të mbajnë nën kontroll nivelin e kolesterolit në gjak. Pacientët që përdorin ilaçe për uljen e kolesterolit mund ta përdorin këtë produkt vetëm nën mbikëqyrjen e një mjeku. Nga pikëpamja ushqyese, Proman forte mund të mos jetë i përshtatshëm për gratë shtatzëna dhe gjidhënëse dhe fëmijët nën moshën pesë vjeç. Për t'u përdorur në një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme, e cila përmban rregullisht perime dhe fruta për të ruajtur nivelin e karotenoideve. Shmangni konsumimin e më shumë se 3 g sterole bimore të shtuara në ditë.

Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Një shtesë ushqimore nuk është zëvendësim për një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

PËRMBAJTJA
30 tableta

PËRDORIMI
1 deri në 2 tableta në ditë. Të merret në kohën e vaktit me pak ujë.

Ruani në një vend të freskët (maksimum 25°C), të thatë dhe të errët.