Mjaltë bio livande, 335g

Mjaltë bio livande, 335g

MALESIA

Çmimi i zakonshëm €11,90 Zbritje

Mjalti i livandës ka një erë intensive dhe një shije shumë të mprehtë. Është një nga speciet më cilësore me efekte të dallueshme kundër rakitizmit dhe antianemisë, pasi mundëson shfrytëzimin e kalciumit dhe hekurit nga ushqimet dhe ilaçet. Pikërisht për këtë, përdoret shpesh gjatë shtatzënisë dhe është shumë i rëndësishëm për shëndetin dhe zhvillimin e duhur të foshnjës.

Mjalti i livandës përdoret gjithashtu për të qetësuar spazmat dhe trupin në përgjithësi. Ndihmon me tretjen e vështirë dhe fryrjen, si dhe nxit urinimin.

I tretur në çaj ose ujë, mund të lehtësojë migrenën dhe marramendjen, të qetësojë kollën dhe të ndihmojë me inflamacionin e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes dhe bronkitin. Është gjithashtu një antiseptik i shkëlqyer i mushkërive.

Mjalti i livandës rekomandohet veçanërisht për ata që vuajnë nga sëmundjet e zemrës ose të enëve të gjakut dhe gjatë shtatzënisë, i tretur në qumësht ose çaj të butë.