Miell nga kokosi Bio, 250g

Miell nga kokosi Bio, 250g

OLA BIO

Çmimi i zakonshëm €2,00 Zbritje

Një provë do t'ju bindë... në vend të miellit të grurit, përdorni miell kokosi në recetat tuaja, për të krijuar ëmbëlsira të preferuara, duke i kthyer ato në opsione të shijshme dhe në të njëjtën kohë të shëndetshme.

Mielli i kokosit është ideal për pjekje. Ka karbohidrate më pak të tretshme se miellrat e tjerë, madje edhe disa perime. Është ideal për intolerancën ushqimore, ndërsa përmban të njëjtën sasi proteinash si mielli i grurit. Nuk përmban gluten, proteinën përgjegjëse për intolerancën ushqimore. Mielli i kokosit ka përqindjen më të lartë të fibrave (58%) se çdo miell tjetër. Fibrat bimore kontribuojnë në një tretje më të mirë, stimulojnë sistemin imunitar, ndihmojnë në detoksifikimin e trupit dhe reduktojnë kolesterolin.

Mielli i kokosit mund të ndihmojë dietën tuaj për humbje peshe. Është ideale për ata që ndjekin një dietë me pak karbohidrate. Përmbajtja e tij e lartë e fibrave jep ndjenjën e ngopjes dhe ngopjes, gjë që çon në uljen e oreksit dhe kontrollin e peshës.

Përdorimi:

Mund ta përdorni në ëmbëlsira, biskota, byrekë dhe petullat tuaja. Çdo krijim i juaj me miell kokosi është një burim i mirë proteinash dhe fibrash me një shije dhe cilësi të shkëlqyer. Është ideal për ata që vuajnë nga sëmundja celiac.