Maca pluhur Bio, 100g

Maca pluhur Bio, 100g

OLA BIO

Çmimi i zakonshëm €6,90 Zbritje

Vlera ushqyese e maçës është e lartë, e ngjashme me drithërat si gruri dhe orizi.

Maca është e pasur me mikroelemente, veçanërisht selen, kalcium, magnez dhe hekur, dhe përmban acide yndyrore, duke përfshirë acidin linoleik, acid palmitik, dhe acid oleik, si dhe polisaharide. Rrit libidon, qëndrueshmërinë dhe energjinë.

Është përdorur për të rritur epshin tek meshkujt dhe femrat dhe për të rritur qëndrueshmërinë dhe energjinë me gjasë për shkak të zinkut dhe magnezit, të cilat kontribuojnë në funksionin e shëndetshëm seksual dhe ndihmojnë trupin të përballet me stresin në mënyrë natyrale.