Xhel Alo vera Whole Leaf, 946 ml

Xhel Alo vera Whole Leaf, 946 ml

Lily of the desert

Çmimi i zakonshëm €14,90 Zbritje

Lilly of the desert prodhon aloe vera më të famshme në botë, e cila vlerësohet në të gjithë botën për cilësinë e saj të jashtëzakonshme organike dhe metodën e sofistikuar të prodhimit që lejon ruajtjen e të gjithë përbërësve të dobishëm.

Xheli i aloe vera përmban më shumë se 200 përbërës biologjikisht aktivë si vitamina, enzima, aminoacide dhe polisakaride që gjenden natyrshëm në aloe vera dhe ofrojnë substanca të vlefshme për trupin tonë.

Kjo bimë e gjithanshme është më e njohur dhe më e vlefshme për aftësinë e saj për të rritur përthithjen nga trupi të lëndëve ushqyese dhe suplementeve ushqimore.

Përfitimet e ndryshme të aloe verës janë objekt i studimeve të shumta shkencore që shqyrtojnë ndikimin e saj në imunitet, rregullimin e sheqerit në gjak, problemet menstruale, reduktimin e simptomave të lodhjes, por edhe si mbështetje për sistemin tretës.

Rekomandohet të pini 4 lugë gjelle (rreth 60 ml) xhel të pastër ose të përzier me një pije të ftohtë 30 minuta para vaktit. Konsumoni deri në 240 ml në ditë.