Kurkuma pluhur, 150g

Kurkuma pluhur, 150g

Ekozona

Çmimi i zakonshëm €8,00 Zbritje

Produkt nga KROACIA, me Certifikate Organike nga Unioni Evropian. Shafrani i Indisë është një bimë me prejardhje nga një familje me xhenxhefilin që ka qenë e vlerësuar prej kohësh për cilësitë e dobishme ushqyese. Kurkuma është ideale si erëz për salcë, marinada dhe ushqimet e deleve. Ngjyra e verdhë e rrënjëve e zëvendëson shpesh atë me shafranin e shtrenjtë dhe është një nga përbërësit kryesor të kërit indian.