Krem tonues kundër diellit për fytyrën SPF 30, 40 ml

Krem tonues kundër diellit për fytyrën SPF 30, 40 ml

Dr. Hauschka

Çmimi i zakonshëm €29,90 Zbritje

I jep fytyrës një pamje rrezatuese të freskët, me diell dhe në të njëjtën kohë mbron nga rrezatimi UV duke parandaluar plakjen e lëkurës të shkaktuar nga dielli. Ai përmban ekstrakte të bimëve mjekësore si kumak, antilis, kajsi dhe kaktus fiku, si dhe vajra natyralë ushqyes që aktivizojnë aftësinë e lëkurës për të mbajtur lagështinë. Kremi tonues është i papërshkueshëm nga uji dhe ideal për përdorim të përditshëm. Aplikojeni sipas nevojës pas një kremi ose vaji dite për t'i dhënë lëkurës tuaj mbrojtje shtesë me SPF. Nuk përmban filtra sintetikë UV, vajra minerale, silikone dhe mikroplastikë.

Duke zgjedhur kremat e Dr. Hauschka jo vetëm që mbroni lëkurën tuaj nga efektet e dëmshme të diellit, por edhe planetin.