Krem ditor rigjenerues, 40ml
Krem ditor rigjenerues, 40ml

Krem ditor rigjenerues, 40ml

Dr. Hauschka

Çmimi i zakonshëm €52,00 Zbritje

Ndërsa plakemi, proceset natyrore të rinovimit të lëkurës fillojnë të ngadalësohen dhe lëkura humbet elasticitetin. Kremi ditor rigjenerues mbështet proceset natyrore të rinovimit të lëkurës për të ndihmuar në minimizimin e shfaqjes së vijave të imëta dhe rrudhave. Ekuilibron përmbajtjen e lagështisë dhe e bën lëkurën të ndihet e butë dhe elastike. Shfaqja e vijave të imëta dhe rrudhave minimizohet, dhe lëkura duket dhe ndihet vitale e rinuar dhe e shkëlqyeshme.
Formulimi: tërfili i kuq i pasur me antioksidantë, manaferrat acerola, vaji i farave të mjedrës dhe gjalpi shea ndihmojnë në forcimin dhe rafinimin e lëkurës. Vajrat e jojobës, avokados, bajames së ëmbël dhe ullirit hidratojnë dhe zbusin lëkurën. Kalanchoe dhe mëllaga e bardhë zvogëlojnë shfaqjen e vijave të imëta dhe rrudhave ndërsa ekuilibrojnë përmbajtjen e lagështisë dhe ndihmojnë në promovimin e rezistencës së lëkurës.
Gjendja e lëkurës: Për lëkurë të pjekur.