Kale pluhur, 120g

Kale pluhur, 120g

Biotona

Çmimi i zakonshëm €17,50 Zbritje

Biotona bio Kale rrjedh nga Brassica oleracea acephala, e njohur ndryshe si borecole ose lakra jeshile. Kjo lakër kaçurrela konsiderohet me të drejtë si mbretëresha e perimeve me gjethe, sepse përmban një arsenal fitonutrientësh! Kale është rizbuluar nga shkencëtarët vitet e fundit dhe tani është përsëri në sy të publikut. Perimet që përdoren për pluhurin Biotona janë 100% të rritura organikisht në Poloni. Pas vjeljes dhe përzgjedhjes, lakra jeshile thahet menjëherë në ngrirje për të krijuar një pluhur që për sa i përket shijes, aromës dhe ngjyrës është sa më afër perimeve të freskëta. Ky proces tharje siguron gjithashtu që lëndët ushqyese dhe fitonutrientët natyralë të pranishëm mbahen në mënyrë optimale.

Shtoni Biotona bio Kale në smoothie ose shake në kombinim me fruta (lëngje) ose superushqime të tjera, qumësht (perime) ose kos. Në këtë mënyrë ju mund të shtoni një përbërës të shëndetshëm në të gjitha pjatat tuaja - shpejt dhe lehtë. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë, të mbrojtur nga drita.