Fasule e kuqe, 500g
Fasule e kuqe, 500g

Fasule e kuqe, 500g

Ekozona

Çmimi i zakonshëm €3,20 Zbritje

Produkt nga Kroacia, me Çertifikatë Organike nga Unioni Evropian.
Fasulja e kuqe është e pasur me antioksidantë dhe proteina. Fibrat në fasule kanë shumë përfitime - ndihmojnë në ndjenjën e ngopjes, në kontrollimin e niveleve të sheqerit në gjak dhe reduktojnë nivelet e LDL në trup. Janë burim i hekurit, magnezit, kaliumit, zinkut vitaminave B. Janë lehtë të tretshme.

Vendi i origjinës: KIRGISTAN