Fara kungulli pluhur, 300g

Fara kungulli pluhur, 300g

Biotona

Çmimi i zakonshëm €18,50 Zbritje

Rreth 100 vjet më parë, fermerët në Styria (Austri) zbuluan një kungull me fara pa lëvore. Farat janë me ngjyrë jeshile të errët dhe kanë një aromë intensive. Proteina e papërpunuar e kungullit Biotona bio është një pluhur me ngjyrë jeshile të ndezur, i bërë nga këto fara kungulli pa guaskë. Fillimisht shtypet një vaj i pasur nga farat dhe ‘torta’ që ka mbetur thahet dhe bluhet imët. Ky proces rezulton në një pluhur të pasur me proteina (deri në 65%) dhe garanton jo vetëm ruajtjen e të gjithë lëndëve ushqyese më të rëndësishme, por edhe ngjyrën dhe shijen intensive. Pluhuri Biotona Bio Pumpkin Protein fitohet pa ekstraktim dhe ekskluzivisht përmes trajtimit mekanik të farave. Është një suplement perfekt për një dietë të pasur me proteina dhe një alternativë ideale për sportistët dhe gratë ose për të gjithë ata që kërkojnë një burim bimor proteinash.

Shtoni proteinën Biotona nga fara kungulli (1 deri në 2 lugë gjelle) në smoothie ose shake në kombinim me fruta (lëngje) ose superushqime të tjera, qumësht (perime), kos ose ujë. Në këtë mënyrë ju mund të shtoni një përbërës të shëndetshëm në të gjitha pjatat tuaja - shpejt dhe lehtë. Krijoni vaktin tuaj të shëndetshëm dhe të pasur me proteina, i mbushur me fitonutrientë. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë, të mbrojtur nga drita.