Eritritol, 200g
Eritritol, 200g

Eritritol, 200g

Ekozona

Çmimi i zakonshëm €4,30 Zbritje

Eritritoli është një ëmbëlsues natyral i marrë nga fermentimi i sheqerit nga misri.
Nuk ka kalori, ka një indeks të ulët glicemik dhe një përqindje të lartë të ëmbëlsisë. Kjo e bën atë veçanërisht të popullarizuar për përdorim të përditshëm.

Vlerat mesatare ushqyese për 100 g / ml
Vlera e energjisë 0 kJ / 0 kcal
Yndyrë 0.0 g
..nga të cilat acide yndyrore të ngopura 0.0 g
Karbohidratet 99.0 g
.. nga të cilat sheqerna 0.0 g
Proteinë 0.0 g
Kripë 0.0 g


Atribute të veçanta
Organike
I përshtatshëm për veganët
Paketim i kompostueshëm