Çokollatë White Nougat Crisp, 35g

Çokollatë White Nougat Crisp, 35g

Vivani

Çmimi i zakonshëm €1,70 Zbritje

Një kulm vegan për të gjithë dashamirët e çokollatës së bardhë. Finest Nougat përkëdhel lajthinë krokante të brishtë. Në vend të qumështit me oriz vegan pini pluhur. Për shkak të sasisë së lartë të lajthive, vështirë se ka një ndryshim në shije në krahasim me produktet jo-vegane. Një meze e lehtë dhe e shijshme për të gjithë.

Përbërës: sheqer kallami i papërpunuar*, paste lajthie* 23 %, gjalpë kakao*° 23 %, shurup orizi pluhur*, lajthi e brishtë* 8 % (sheqer kallami i papërpunuar*, lajthi*, shurup me glukozë misri*, karamelsirup*) ekstrakt vanilje burbon*

Lëndët e ngurta të kakaos: minimumi 29%.
Mund të përmbajë përbërës të arrave të tjera, qumësht dhe gluten.
* nga bujqësia organike
°Certifikuar nga Aleanca e Rainforest
DE-ÖKO-013