Çaj i gjelbërt Mate 100g

Çaj i gjelbërt Mate 100g

Lebensbaum

Çmimi i zakonshëm €5,90 Zbritje

Çaji mate ka një shije të fortë dhe veçanërisht aromatike. Çaji i gjetheve të matit natyrisht përmban kafeinë dhe është i shkëlqyeshëm si tonik. Pija ose çaji i bërë nga gjethet e mate është një pije kombëtare Argjentinase që pihet tradicionalisht nga tenxhere të bëra me kunguj calabash. Mënyra e përgatitjes: hidhni një lugë çaji me ujë të valë dhe lëreni të qëndrojë në një filxhan për 7-10 minuta.