Bamboo scoop për matcha

Bamboo scoop për matcha

Biotona

Çmimi i zakonshëm €3,90 Zbritje

Biotona Matcha aksesorët e çajit bëjnë një ritual të këndshëm të filxhanit tuaj të përditshëm me çaj të shëndetshëm!

Bamboo Scoop është përdorur për shekuj me radhë në ceremoninë tradicionale të çajit për të matur me saktësi dozën e saktë të pluhurit të vlefshëm Matcha dhe çajit. Kjo lugë pritet me kujdes nga rripat e bambusë dhe përkulet në formë duke përdorur avull të nxehtë.

Shtoni 1 deri në 2 g pluhur çaji (2 lugë bambu ose ½ lugë çaji, në varësi të preferencës tuaj) në një tas ose filxhan dhe derdhni në ujë (70-100 ml). Rrihni çajin për rreth 15 sekonda me një lug bambuje, derisa lëngu të ketë një majë të bukur të shkumëzuar.

Shpërlajeni lugën dhe lëreni të thahet në mbajtësen e gjelbër të kamxhikut.