Acai pluhur, 100g

Acai pluhur, 100g

Orgona Superfood

Çmimi i zakonshëm €18,90 Zbritje

Produkt nga KROACIA, me Certifikate Organike nga Unioni Evropian. Açai është një pemë palme që rritet në Amerikën Qendrore dhe Jugore. Frutat e palmës Açai janë të vogla, të rrumbullakëta, me ngjyre te zezë - violet që duken si rrushi. Me qenë se natyrishem përmban acide yndyrore esenciale, vitamina dhe antioksidantë, Açai konsiderohet si super-ushqim. Pluhuri Açai është i pasur me vitaminë C dhe acide yndyrore të pangopura dhe ka një kapacitet shumë të lartë antioksidues prej 82500 njësi ORAC (μmol / 100g). Kënaquni në karakteristikat e pluhurit Açai në frape, pije tuaj të preferuar ose si shtese natyrale ne ëmbelsira. Ushqimeve dhe pijeve i jep një ngjyrë atraktive intensive vjollce.