RECETA PËR MATCHA LATTE

Provoni recetën tonë për matcha latte, një recetë vegane, pa gluten dhe shumë e shijshme.


Përberesit (për 1 person):


Në nxehtësi mesatare ziejeni qumështin. Ne një enë që i reziston nxehtësisë, vendoseni matchan dhe ¼ e një gote me ujë të vluar. Përziejini deri sa matcha të krijojë pak shkumë. Shto qumështin në fund dhe ëmbëlsojeni me shurup agave sipas dëshirës. Për t’i shtuar më shumë vlera ushqyese dhe aromë, mund të shtoni pak spirulina në fund.


Lini një koment

Mbani mend, komentet do të aprovohen përpara se të publikohen.