LATTE ME KURKUMA / QUMËSHTI I ARTË

Një pije e përkryer në çdo kohë të ditës e cila ju jep vlerat e shumta ushqyese të Kurkumës si dhe ngrohtësinë dhe shijen unike të përbërësve si kanella dhe xhenxhefili.

Përbërësit për 5 gota:


Në një tigan në nxehtësi mesatare shtoni të gjithë përbërësit. Për xhenxhefilin, shtrydhni masën e grirë në mënyrë që vetëm lëngu të jetë përdorur dhe jo copat e xhenxhefilit. Vazhdoni ta nxeni duke e përzirë, pa pasur nevojë ta vloni (diku rreth 6 minuta). Shërbejeni menjëherë.


Lini një koment

Mbani mend, komentet do të aprovohen përpara se të publikohen.