Vaj nga avokado, 250ml

Vaj nga avokado, 250ml

OLA BIO

Çmimi i zakonshëm €13,50 Zbritje

Vaji organik i avokados Bordoni prodhohet duke përdorur metodën e presimit të ftohtë. Është një nga të paktët vajra ushqimorë, baza e të cilit nuk janë farat, por frutat e tij me mish. Karakteristika kryesore e tij është aroma e lehtë e avokados, shija e saj frutash dhe gjalpë. Përmban vitamina A, B dhe D, si dhe acide yndyrore të ngopura dhe të pangopura. Është gjithashtu i pasur me lecithin. Ndihmon në luftimin e sëmundjeve të kyçeve. Përdoret kryesisht gjatë natës, me lëvizje të buta rrethore në të gjithë fytyrën, zonën e syve dhe qafën, ndërsa në të njëjtën kohë është i përshtatshëm edhe për forcimin e thonjve dhe flokëve (si maskë).
Përdorimi: 1-2 lugë gjelle në ditë të thjeshta ose në sallatën tuaj.