Proteinë pluhur nga orizi BIO, 800gr

Proteinë pluhur nga orizi BIO, 800gr

Mega Foods

Çmimi i zakonshëm €25,80 Zbritje

Proteinat e orizit paddy, ideale për njerëzit intolerantë ndaj produkteve të qumështit. Përmbajtja e proteinave mund të arrijë 80%.

Përdorimi: Doza e rekomanduar është 30 g për dozë, 1-2 herë në ditë në një pije bajamesh ose ndonjë pije tjetër jo qumështore sipas dëshirës suaj, supa, smoothie, lëngje frutash dhe perimesh. Për shije edhe më të pasur mund të shtoni gjalpë arra, mjaltë ose shurup agave.

Gjithashtu rekomandohet të konsumohet menjëherë pas stërvitjes brenda 20 minutave, për përthithje maksimale nga organizmi. Me pak kalori, mund të jetë shumë e dobishme në periudha diete.