Pluhur nga bari i elbit, 125g

Pluhur nga bari i elbit, 125g

OLA BIO

Çmimi i zakonshëm €5,80 Zbritje

Bari i elbit është një nga superushqimet më të pasura dhe prodhohet nga gjethet e reja të bimës së elbit. Është korrur gjatë periudhës së parë të rritjes së bimës në të cilën lëndët ushqyese të farës grumbullohen në gjethe.

Ai përmban një përmbajtje të lartë të klorofilit dhe kalciumit, i cili është thelbësor për shëndetin e kockave. I pasur me lëndë ushqyese që përmbajnë 30 herë më shumë vitaminë B1 se qumështi, 7 herë më shumë vitaminë C se portokalli, 5 herë më shumë hekur se spinaqi, si dhe sasi të mëdha beta-karoten, kalium dhe magnez.

Dozimi:
Merret gjysmë ore para ose dy orë pas vaktit. Gjysmë lugë çaji në një gotë me ujë ose lëng frutash sipas dëshirës tuaj, edhe në kos ose muesli dy ose tre herë në ditë.