Pije nga orizi choco mini, 200ml

Pije nga orizi choco mini, 200ml

Rice & Rice

Çmimi i zakonshëm €1,70 Zbritje

Pija e shijshme e orizit me kakao është ideale për mëngjes për miqtë tanë të vegjël dhe për t'u dhënë të rriturve një pushim të ëmbël. E ëmbël dhe kremoze, pa laktozë, pa gluten dhe gjithashtu e shkëlqyer për pjekjen e ëmbëlsirave dhe ëmbëlsirave. Provoni edhe shijet e tjera: natyrale, vanilje, bajame.

Pija e re e orizit Rice & Rice është një produkt italian veçanërisht i pasur me përbërës dhe me një shije të mahnitshme. Ai nuk përmban gluten, laktozë dhe kolesterol dhe është i ulët në yndyrë, kështu që mund të konsumohet nga të gjithë. Pihet i nxehtë ose i ftohtë dhe mund të përdoret si zëvendësues i qumështit në ëmbëlsira, pije dhe milkshake. Orizi përmban:

  • Karbohidratet komplekse, duke e bërë atë një burim të rëndësishëm energjie.
  • Proteinat, një komponent i domosdoshëm strukturor i trupit.
  • Vitaminat B dhe vitamina E.

Orizi ka një përmbajtje të ulët kalori, 100 g oriz jep rreth 130 Kcal, nuk përmban asnjë kolesterol dhe yndyrë.