Multi-Herb Anti-Aging Cream, 50ml

Multi-Herb Anti-Aging Cream, 50ml

My Skin Project

Çmimi i zakonshëm €45,00 Zbritje

Përshkrim:
Mosha është vetëm një numër kur e keni kremin Multi-Herb Anti-Aging Cream në arsenalin tuaj të kujdesit të lëkurës! Kjo përzierje botanike e ekstrakteve të Lupolos, Rozmarinës dhe Gështenjës, të kombinuar me antioksidantë të fuqishëm si Ubiquinone dhe Tocopheryl Acetate funksionojnë në mënyrë sinergjike për ta mbajtur lëkurën tuaj të duket rinore dhe e gjallë. Ktheni pas orën dhe përqafoni perëndeshën tuaj të brendshme me këtë eliksir të fuqishëm që ushqen dhe rinovon lëkurën tuaj, duke e mbajtur atë të butë dhe rrezatuese!
Përmban: Ekstrakte nga Ginkgo Biloba, Gjethet e Rozmarinës, Lajthisë së Shtrigës, Lupolos, Arjuna, Vaji i Jojobas, Lëng i Aloe Veras, Vaji i Kajsisë, Koenzima Q10, Acidi Hyaluronik, Vitamina E, Qumësht nga Quinoa dhe Gjalpë e kakaos.

Përfitimet:
Krema Multi-Herb Anti-Aging Cream ka një kombinim të shkëlqyer përbërësish, duke e bërë atë një krem të dobishëm dhe efektiv kundër plakjes së fytyrës. Përbërësit bashkëveprojnë për të trajtuar shenja të ndryshme të plakjes, duke ushqyer dhe mbrojtur lëkurën. Disa nga përfitimet kryesore të kremës Multi-Herb Anti-Aging Cream përfshijnë:

 • Efektet kundër plakjes: Krema përmban përbërës si Ubiquinone (CoQ10), Tocopheryl Acetate (një formë e vitaminës E) dhe Retinyl Palmitate (një formë e vitaminës A), të cilat njihen për aftësinë e tyre mahnitëse për të ndihmuar reduktimin e shfaqjes së linjave të imëta në fytyrë, rrudhave dhe shenjave të tjera të plakjes.
 • Hidratimi: Sodium hyaluronate (një formë e acidit hialuronik) dhe Glicerina sigurojnë hidratimin e lëkurës, duke ndihmuar në mbajtjen e lëkurës të hidratuar dhe të shëndoshë, gjë që mund të kontribuojë në një pamje rinore.
 • Mbrojtja antioksiduese: Ekstrakti i gjetheve të Ginkgo Biloba, ekstrakti i gjetheve të Rozmarinës dhe përbërës të tjerë të pasur me antioksidantë ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet e zakonshme dhe ndikimet të mjedisit, të cilët mund të kontribuojnë në plakjen.
 • Rigjenerimi i lëkurës: Retinyl Palmitate (Vitamina A) dhe Ascorbyl Palmitate (Vitamina C) stimulojnë qarkullimin e qelizave të lëkurës dhe prodhimin e Kolagjenit, duke ndihmuar në reduktimin e shfaqjes së linjave të imta dhe rrudhave.
 • Forcimi i lëkurës: Ekstrakti Terminalia Arjuna, ekstrakti i farës së Gështenjës Aesculus Hippocastanum dhe Squalene ndihmojnë në përmirësimin e elasticitetit dhe qëndrueshmërisë së lëkurës, duke i dhënë lëkurës një pamje rinore.
 • Ushqyerja e lëkurës: Një shumëllojshmëri vajrash me bazë bimore, si vaji i farës së Jojobës, vaji i Avokados dhe vaji i farës së Kaçës, sigurojnë lëndë ushqyese thelbësore dhe acide yndyrore për të ushqyer lëkurën dhe për të ruajtur barrierën e saj të lagështisë.
 • Efektet qetësuese dhe lehtësuese: Krema përmban një kombinim ekstraktesh botanike, si ekstrakt i Lupolos, ekstrakt i farës së Gështenjës dhe ekstrakt i lëvores së Shelgut të bardhë, të cilat kanë veti anti-inflamatore që ndihmojnë në zbutjen dhe qetësimin e lëkurës së irrituar ose të ndjeshme.

Në përgjithësi, krema kundër plakjes Multi-Herb Anti-Aging Cream ka një formulë gjithëpërfshirëse që synon të luftoj aspekte të ndryshme të plakjes së lëkurës, duke ofruar ushqyerje dhe mbrojtje. Përbërësit e tij e bëjnë një kremë të dobishme dhe shumë efektive kundër plakjes.

Llojet e lëkurës:
Krema Multi-Herb Anti-Aging Cream përmban një përzierje të fuqishme të antioksidantëve, vajrave hidratues dhe ekstrakteve botanike për të luftuar shenjat e plakjes. Është i përshtatshëm për lëkurën e ekspozuar ndaj diellit ose të plakur, si dhe për llojet e lëkurës së thatë dhe normale, pasi ndihmon në ruajtjen e hidratimit, përmirësimin e elasticitetit të lëkurës dhe mbrojtjen nga dëmtimet e mjedisit.

 • Lëkura e thatë: Krema përmban përbërës hidratues si Hialuronat Natriumi (Sodium Hyaluronate), vajin e farës së Jojobës dhe Glicerinë, që ndihmojnë në ruajtjen e lagështisë. Gjalpi Shea dhe gjalpi i Kakaos ofrojnë një strukturë të pasur dhe zbutëse, për të mbajtur hidratimin. Përbërësit e pasur me antioksidantë si Ubiquinone, Vitamina E dhe ekstrakti i gjetheve të Ginkgo Biloba, ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga faktorët mjedisorë, të cilët mund të shkaktojnë tharje të mëtejshme.
 • Lëkurë normale: Krema Multi-Herb Anti-Aging Cream ofron hidratim të ekuilibruar me përbërës si vaji i farës së Jojoba dhe lëngu i gjetheve të Aloe Verës, të cilët janë të përshtatshëm për lëkurë normale. Mbështet elasticitetin dhe shkëlqimin e lëkurës me Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate dhe ekstrakte të ndryshme bimore. Antioksidantët dhe përbërësit anti-inflamatorë ndihmojnë në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme dhe parandalimin e plakjes së parakohshme.
 • Lëkura e kombinuar: Krema siguron hidratim pa u ndjerë shumë e rëndë apo e yndyrshme, falë vajrave të lehta si vaji i farës së Jojobës dhe vaji i farës së Kaçës. Ndihmon në balancimin e lëkurës me përbërës qetësues si ekstrakti i lëvores së Shelgut të bardhë dhe ekstrakti i gjetheve të Rozmarinës. Përbërësit antioksidues dhe kundër plakjes synojnë të trajtojnë linjat e imëta në fytyrë dhe strukturën e pabarabartë, të zakonshme në llojet e lëkurës së kombinuar.
 • Lëkura e yndyrshme: Mund të mos jetë ideale për lëkurë shumë të yndyrshme, pasi produkti përmban disa vajra dhe agjentë të pasur hidratues që mund të ndihen të rëndë. Disa përbërës si lëngu i gjetheve të Aloe Verës dhe ekstrakti i lëvores së Shelgut të bardhë mund të ndihmojnë në zbutjen dhe balancimin e lëkurës, por në përgjithësi, formulimi mund të mos jetë më i përshtatshmi për personat me këtë lloj lëkure.
 • Lëkura e ndjeshme: Krema përmban përbërës qetësues si lëngu i gjetheve të Aloe Verës, ekstrakt i lëvores së Shelgut të bardhë dhe ekstrakt i gjetheve të Rozmarinës, nga të cilat mund të përfitojnë personat me lëkurën e ndjeshme. Megjithatë, llojet e ndjeshme të lëkurës mund të reagojnë ndaj disa ekstrakteve botanike ose përbërësve aromatikë, kështu që është e rëndësishme që të bëni testimin gradualisht, para se të përdorni produktin rregullisht.
 • Lëkura e pjekur/plakur: Krema është formuluar me përbërës kundër plakjes si Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate dhe Ubiquinone për të trajtuar linjat e imëta në fytyrë, rrudhat dhe humbjen e elasticitetit të lëkurës. Përbërësit e pasur me antioksidantë si ekstrakti i gjetheve të Ginkgo Biloba dhe Vitamina E ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës
 • nga ndikimet mjedisore që mund të përshpejtojnë plakjen. Përbërësit hidratues dhe ushqyes ndihmojnë në rikthimin e lagështirës dhe elasticitetit të lëkurës së plakur.

Përbërësit:
Uji, Organic Theobroma Kakao (Gjalpë organike e Kakaos), Sodium Hyaluronate (Hialuronat Natriumi), Vaji organik i farës Simmondsia Chinensis (Jojoba), Propylene Glycol (Propilen Glikoli), Ekstrakti Humulus Lupulus (Lupolo), Ekstrakti organik i lules Rosmarinus Officinalis (Rozmarinë), Ekstrakti organik i gjethit të Rosmarinus Officinalis (Rozmarinë), Ekstrakt nga Hamamelis Virginiana (Lajthia), Ekstrakti i farës Aesculus Hippocastanum (Gështenja), Ubiquinone (CoQ10), Tocopheryl Acetate, Squalene, Vaji i bërthamës së Prunus Armeniaca (Kajsia), Ekstrakt i gjetheve të Ginkgo Biloba, Ekstrakt i farës së Chenopodium Quinoa, Vaj i farës Helianthus Annuus (Luledielli), PEG-60, Vaj kastori i hidrogjenizuar, Oleic Acid, Ekstrakti Terminalia Arjuna, Lecithin, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60 (Polisorbat 60), Vaji i Persea Gratissima (Avokado), Cetearyl Alcohol, Glicerinë, Vaji organik i frutit të Elaeis Guineensis (Palmë Afrikane), Acidi Stearik, Fenoksietanol, Tokoferol, Lëngu organik i gjetheve të Aloe Barbadensis (Aloe Vera), Uji i luleve të Rosa Damascena (Trëndafili), Vaji i farës së Rosa Canina (Kaça), Vaji i farave të Daucus Carota (Karotë), Vaji i embrionit Triticum Vulgare (Gruri), Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Panthenol, Allantoin, Vaji i farës së Melia Azadirachta (Nimi), Ekstrakt i lëvores organike Salix Alba (Shelgu i bardhë), Xanthan Gum, Alkool Organik, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Acid citrik, Glyceryl Stearate Citrate, Dehydroacetic Acid (DHA), Alkool Benzil.
***Të gjithë përbërësit janë të testuar dhe të importuar nga SHBA

Mënyra e përdorimit:
Filloni duke pastruar tërësisht fytyrën dhe qafën. Aplikoni një sasi të vogël të kremës Multi-Herb Anti-Aging Cream në majat e gishtave dhe aplikoni në lëkurën tuaj butësisht duke masazhuar me lëvizje rrethore lart. Sigurohuni që të përqendroheni në zonat e prirura ndaj rrudhave dhe linjave të imta, si balli, rreth syve dhe linjat e buzëqeshjes. Përdoreni çdo ditë, si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje, për një pamje rinore dhe rrezatuese.