Miell nga meli Bio, 500g

Miell nga meli Bio, 500g

OLA BIO

Çmimi i zakonshëm €3,90 Zbritje

Mielli i melit është shumë ushqyes. Konkretisht, 100 gram siguron 22 për qind të vlerës ditore (DV) për hekur dhe vitamina B. Ai gjithashtu siguron antioksidantë dhe minerale të tjera, duke përfshirë magnezin, manganin, fosforin, bakrin, zinkun dhe kaliumin.

Mielli i melit ka një shije delikate, pak të ëmbël. Mund të përdoret në mënyra të ndryshme si një zëvendësues 1:1 për miellin e gjithanshëm, megjithëse zakonisht kombinohet me miell të tjerë si orizi ose dinkel.

Ju mund të përfshini miell meli në petulla, bukë dhe një shumëllojshmëri të produkteve të pjekura - nga kiflet tek biskotat, brownies dhe ëmbëlsirat.

Gjithashtu funksionon mirë në recetat e shijshme si korja e picës dhe petullat me perime ose ndonjë recetë që kërkon miell tradicional.