Kremë Hyaluron Exclusive, 50ml

Kremë Hyaluron Exclusive, 50ml

Dr. Pasha

Çmimi i zakonshëm €23,50 Zbritje

Acid hyaluronik + Ekstrakt Gotu kola + Ekstrakt Fig + Ekstrakt Baobab

Bukuri shkencore, firmë

100% formulim natyral

Dr. Pasha Kremi ekskluziv hialuronik është një formulim 100% natyral, biomimetik që imiton barrierën natyrore dhe forcon vetitë e lëkurës. Ceramidet dhe lipidet e veçanta nga gjalpi i sheas, vaji i bajames, vaji i macadamias, jojoba dhe vaji i arganit mbështesin vetë barrierën lipide të lëkurës dhe stimulojnë rigjenerimin e saj.

Acidi hialuronik është një përbërës natyror në trupin tonë. Me moshën, sasia e tij zvogëlohet, kështu që është e nevojshme ta rimbushni atë nëpërmjet produkteve të pasura me acid hialuronik. Dr.Pasha Hyaluron krem ekskluziv hidraton intenzivisht lëkurën dhe forcon barrierën e saj hidrolipidike. Specifika e këtij produkti është se ai përdor acidin hialuronik luksoz me peshë të ulët molekulare, efekti i të cilit i hidratimit intenziv rritet më tej nga veprimi i provuar klinikisht i ekstrakteve baobab, fig dhe gotu kola.

Acidi hialuronik në mënyrë intenzive hidraton dhe lëmon lëkurën, e rigjeneron atë dhe forcon elasticitetin e saj. Në të njëjtën kohë, acidi hialuronik pakëson numrin e rrudhave, thellësinë e tyre, siguron një efekt të fortë ngritës dhe zvogëlon efektin pamor të plakjes.

Ekstrakti dobiprurës i Gotu kola ka një efekt shtypës në simptomat e kushteve nxitëse të lëkurës (dermatiti, shenja kafe, akne, lëkurë e dëmtuar). Ekstrakti i Gotu kola stimulon sintezën e kollagenit dhe hialuronanit dhe rigjeneron intensivisht lëkurën. Gjithashtu, me bujari hidraton, zbutë dhe ndihmon në shërimin e plagëve.

Përveç kësaj, ekstrakti i fikut dhe baobabit mbështetë formimin e komplekseve të hidratimit në lëkurë, duke kontribuar kështu në hidratimin e thellë, heqjen e lëkurës dhe zbutjen e rrudhave.

Dr. Pasha Krem ekskluziv është një krem ushqyes dhe elegant për lëkurë normale, të thatë dhe të ndjeshme me shenjat e para të plakjes. Ajo është e destinuar për lëkurën që ka mungesë lagështie dhe lipidesh, që tregon shenja të formimit të vijave dhe rrudhave të dehidratimit dhe për lëkurën që është shumë e ndjeshme. Kremi ekskluziv restauron, mbronë, ushqen dhe mbështetë funksionet natyrore të lëkurës, të cilat dëmtohen nga plakja.

Përdorimi: Aplikojeni kremin dy deri në tri herë në ditë në një fytyrë të pastër dhe të thatë dhe fërkoni butësisht. Mund të përdoret si bazë e sajuar.