Kremë ditore Hyaluron, 50ml

Kremë ditore Hyaluron, 50ml

Dr. Pasha

Çmimi i zakonshëm €19,50 Zbritje

Fromulim 100% natyral.

Dr. Pasha Hyaluron Day Cream është një formulim 100% natyral, biomimetik që imiton barrierën natyrore dhe forcon vetitë e lëkurës. Ceramidet dhe lipidet speciale nga gjalpi i sheas, vaji i bajames dhe vaji i macadamias mbështesin barrierën lipide të vetë lëkurës dhe stimulojnë rigjenerimin e saj.

Acidi hialuronik është një përbërës natyror në trupin tonë. Me moshën, sasia e tij zvogëlohet, kështu që është e nevojshme ta rimbushni atë nëpërmjet produkteve të pasura me acid hialuronik. Kremi i ditës Dr. Pasha Hyaluron hidraton intensivisht lëkurën dhe forcon barrierën e saj hidrolipidike. Specifika e këtij produkti është se ai përdor acidin hialuronik luksoz me peshë të ulët molekulare, efekti i të cilit i hidratimit intensiv rritet më tej nga efekti klinikisht i provuar i ekstraktit të fikut.

Acidi hialuronik në mënyrë intenzive hidraton dhe lëmon lëkurën, e rigjeneron atë dhe forcon elasticitetin e saj. Në të njëjtën kohë, acidi hialuronik pakëson numrin e rrudhave, thellësinë e tyre, siguron një efekt të fortë ngritës dhe zvogëlon shenjat e dukshme të plakjes.

Ekstrakti i fikut, përveç efektit të fortë antioksidues, përmirëson hidratimin e lëkurës duke parandaluar humbjen e ujit nga shtresat e sipërme të lëkurës. Ai siguron një ndjenjë freskie dhe qetëson lëkurën e irrituar. Ai thellë dhe afatgjatë rikthen freskinë, butësinë dhe shtrëngimin në lëkurë. Ekstrakti i fikut, për shkak të bollëkut të vitaminave A dhe C, nxitë eksfoliimin dhe eliminimin e qelizave sipërfaqësore të lëkurës, e cila ndihmon në freskimin dhe ripërtëritjen e lëkurës.

Një ose dy herë në ditë, aplikojeni kremin në fytyrë të pastër dhe fërkoni butësisht. Mund të përdoret si bazë e sajuar. Efekti më i mirë arrihet në sinergji me Kremin e Natës Dr.Pasha.