Kolagjen Formula Hyaluron Forte. 150g

Kolagjen Formula Hyaluron Forte. 150g

Kernnel

Çmimi i zakonshëm €28,90 Zbritje

Formulë vitaminë-minerale me acid hialuronik dhe proteina bimore që stimulojnë në mënyrë natyrale formimin e kolagjenit.

Kolagjeni është një proteinë e cila krijohet në shtresën e brendshme të lëkurës nga indi lidhor dhe përveç elasticitetit dhe qëndrueshmërisë së lëkurës, ndikon edhe në cilësinë e thonjve dhe flokëve.

Pas moshës 25 vjeçare rekomandohet plotësimi me lëndë ushqyese që stimulojnë formimin e kolagjenit për të ruajtur elasticitetin, bukurinë dhe tonin e lëkurës.

Formula Hyaluron Forte Collagen është një formulë vegane pa aroma artificiale, ngjyra dhe konservues që përmban një kombinim të fortë sinergjik të vitaminave, mikroelementeve dhe proteinave bimore të bizeles dhe panxharit dhe një proporcion optimal të acidit hialuronik, të cilat mbështesin bukurinë, shëndetin dhe elasticitetin e lëkurë me fuqi sinergjike kundër plakjes.

Përbërësit aktivë të formulës vegane të kolagjenit:
  • Vitamina C liposomale me përthithje të shkëlqyer që kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të lëkurës
  • Zinku kontribuon në mirëmbajtjen normale të lëkurës, flokëve dhe thonjve
  • Vitaminat E dhe B2, zinku, mangani dhe bakri kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ
  • Nikotinamidi dhe vitamina B2 kontribuojnë në mirëmbajtjen normale të lëkurës normale
  • Mangani kontribuon në formimin normal të indit lidhës
  • Bakri kontribuon në ruajtjen e indit lidhës normal dhe pigmentimit normal të lëkurës dhe flokëve
  • Vitamina B6 kontribuon në metabolizmin normal të proteinave dhe glikogjenit
  • Acidi folik kontribuon në sintezën normale të aminoacideve
Udhëzime për përdorim: Një lugë çaji (5 g) shpërndahet në 2 dl ujë dhe pihet pas vaktit kryesor.

Atribute të veçanta
I përshtatshëm për veganët