Kinoa shumengjyreshe, 200g

Kinoa shumengjyreshe, 200g

DYQANI BIO

Çmimi i zakonshëm €3,40 Zbritje

Përgatitni një vakt të shijshëm të plotë dhe tërheqës.

Ky kombinim i kuinoas së bardhë, të kuqe dhe të zezë është ideal për përgatitjen e sallatave krijuese dhe pjatave anësore.

Udhëzime për përgatitjen:

Në një tenxhere zieni 2 e 1/2 herë më shumë ujë, nëse dëshironi pak kripë. Shtoni përzierjen e quinoas dhe gatuajeni butësisht për 15-20 minuta, duke e përzier herë pas here, derisa uji të përthithet plotësisht.

Vlerat mesatare ushqyese për 100 g/ml
Vlera e energjisë 1593 kJ / 378 kcal
Yndyrë 6.5 g
..nga të cilat acide yndyrore të ngopura 0,6 g
Karbohidratet 63.0 g
..nga të cilat sheqerna 2.8 g
Proteina 12.0 g
Kripë 0,01 g
Atribute të veçanta
Pa sheqer të shtuar. Përmban sheqerna natyrale.
Organike
I përshtatshëm për veganët