Fenugreek pluhur, 40g

Fenugreek pluhur, 40g

OLA BIO

Çmimi i zakonshëm €2,60 Zbritje

...bari i pavdekësisë.
Fenugreek është një barishte me një histori të madhe dhe veti të dobishme me origjinë nga India. Sot gjendet në Afrikën e Veriut dhe në rajonin e Mesdheut si dhe në Greqi.
Farat e bluara të fenugrekut janë një burim i pasur i proteinave, kalciumit, kaliumit, hekurit dhe vitaminave A, B dhe C.
Karakteristika e tij është shija astringente dhe e hidhur. Si erëz shoqëron të gjitha perimet e gatuara, si patatet, lulelakra, kunguj të njomë, patëllxhanë dhe speca.
Është ideal edhe në shije, në mish pule, viçi, si dhe bishtajore, si thjerrëzat.
Mund ta përdorni si suplement në dietën tuaj të përditshme duke shtuar dy lugë çaji në ditë në kosin, lëngun e frutave ose smoothie-n tuaj.