Chlorella pluhur Bio, 100g

Chlorella pluhur Bio, 100g

Mega Foods

Çmimi i zakonshëm €8,50 Zbritje

Chlorella është një algë njëqelizore (alga e ujërave të ëmbla) që përmban në përbërjen e saj pigmentet fotosintetike jeshile klorofil-a dhe -b në kloroplastet e saj. Nëpërmjet fotosintezës, ai shumohet me shpejtësi, duke kërkuar vetëm dioksid karboni, ujë, rrezet e diellit dhe një sasi të vogël mineralesh për t'u riprodhuar.

Duke marrë klorellën, njeriu mund të marrë njëkohësisht një sërë vitaminash A, C, B1, B2, B5, B6, B12, elementë gjurmë, proteina, acide yndyrore, klorofil, fibra dhe një mori lëndësh të tjera ushqyese, përfshirë antioksidantë dhe aminoacide, të gjitha të nevojshme. për trupin.

Është një bombë ushqyese që stimulon sistemin imunitar dhe kontribuon në rritjen normale të qelizave.

Mund të përfitojë gjithashtu njerëzit që vuajnë nga obeziteti, pasi mund të çojë në një reduktim të akumulimit të lipideve në qelizat dhjamore.

Përdorimi:

1-2 lugë çaji në një gotë me ujë, në lëngun tuaj, ose në pijen tuaj të preferuar si pije bajamesh ose oriz.