Çaj i bardhë (Ceylon Royal Silver) 40g

Çaj i bardhë (Ceylon Royal Silver) 40g

Lebensbaum

Çmimi i zakonshëm €5,90 Zbritje

Ky çaj special me aromë dhe erë delikate është një nga çajrat e preferuar dhe më të vlerësuar. Në mjekësinë tradicionale kineze njihet si eliksiri i jetëgjatësisë dhe bukurisë. Pikërisht çaji i bardhë "argjendi mbretëror i Ceilonit" nga Sri Lanka është një nga varietetet më të rafinuar sepse korret ekskluzivisht me dorë dhe në mëngjes herët kur vesa e mëngjesit krijon një shkëlqim argjendi në shkurret nga të cilat janë korrur gjethet. Mënyra e përgatitjes: hidhni një lugë çaji me ujë të nxehtë dhe lëreni të qëndrojë për 1-2 minuta. Për një aromë më të fortë, lëreni të qëndrojë për 2-4 minuta.