Avocado Scrub, 50ml

Avocado Scrub, 50ml

My Skin Project

Çmimi i zakonshëm €15,00 Zbritje

Përshkrim:
Jepni shkëlqim lëkurës së zbehtë dhe pa gjallëri me produktin tonë me avokado. Avocado scrub largon në mënyrë të shkëlqyeshme të gjitha papastërtitë nga lëkura juaj. Me fuqinë e pluhurit të Avokados, vajit të Jojobës të hidrogjenizuar dhe ujit të Mollës, ky scrub i butë eksfolues largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë tjera nga lëkura, për të zbuluar një pamje të gjallë dhe rrezatuese. Përshëndetni lëkurën tuaj të lëmuar, rifreskuar dhe të rigjallëruar dhe ndihuni si një superyll!
Përmban: Rruaza të Jojobas, Pluhur të Avokados, Ferment të Bacilit, Vaj të Jojobas dhe Ujë të Mollës.

Përfitimet:
Përbërësit e Avocado Scrub janë shumë të dobishëm dhe efektivë si pastrues dhe eksfoliant. Më poshtë janë disa nga përfitimet kryesore të tij si produkt:

 • Eksfolim i butë: Pluhuri i frutave Persea Gratissima (Avokados) dhe vaji i hidrogjenizuar i Jojobës ofrojnë një eksfolim të butë dhe efektiv që largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë pa shkaktuar irritim.
 • Eksfolimi enzimatik: Bacillus Ferment, një enzimë natyrale, ndihmon në zbërthimin e qelizave të vdekura të lëkurës, duke zbuluar lëkurën më të lëmuar dhe më të freskët.
 • Hidratim i thellë: Glicerina dhe vaji organik i farës Simmondsia Chinensis (Jojobas) i japin lëkurës hidratim të thellë, duke e lënë atë të ndjehet e butë, e lëmuar dhe e hidratuar.
 • Përbërësit ushqyes: Uji me fruta Pyrus Malus (Mollës) ofron vitamina dhe lëndë ushqyese që ndihmojnë në ushqimin e lëkurës, duke promovuar një çehre më të shëndetshme dhe më rrezatuese.
 • I përshtatshëm për lloje të ndryshme të lëkurës: Përbërësit e butë, natyralë në Avocado Scrub e bëjnë atë të përshtatshëm për lloje të ndryshme të lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.
 • Mbrojtja antioksiduese: Vaji i farës së Jojobës është i pasur me antioksidantë që ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet mjedisore dhe stresi oksidativ.
 • Vetitë pastruese: Acidi Dehidroacetik (DHA) dhe Alkooli Benzil punojnë së bashku për të pastruar lëkurën dhe për të mbajtur produktin pa baktere të dëmshme.
 • Tekstura e përmirësuar e lëkurës: Eksfolimi i rregullt me këtë Avocado Scrub ndihmon në përmirësimin e strukturës së lëkurës duke promovuar qarkullimin e qelizave dhe duke zbuluar lëkurën e freskët dhe të shëndetshme poshtë saj.
 • Efektet shkëlqyese: Eksfolimi me Avocado Scrub mund të ndihmojë në zbardhjen e lëkurës dhe njëtrajtimin e tonit të saj duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke zbuluar një çehre rrezatuese.

Llojet e lëkurës:

I pasuruar me pluhur të Avokados, vaj Jojoba dhe vaj Kastori të hidrogjenizuar, Scrub-i i Avokados eksfolon butësisht dhe ushqen lëkurën. Është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht për lëkurën normale dhe të kombinuar, pasi ndihmon në largimin e qelizave të vdekura dhe papastërtive të lëkurës duke ruajtur ekuilibrin e lagështisë së lëkurës.

 • Lëkura e thatë: Pluhuri i Avokados dhe vaji i farës së Jojobës ofrojnë eksfolim dhe ushqim të butë për lëkurën e thatë. Glicerina, një hidratant natyral, ndihmon në ruajtjen e lagështisë, duke e mbajtur lëkurën e hidratuar gjatë procesit të eksfolimit. Vaji i Hidrogjenuar Jojoba ofron një veprim të butë pastrimi, duke e bërë atë të përshtatshëm për llojet e lëkurës së thatë.
 • Lëkurë normale: Pluhuri i Avokados dhe fermenti i Bacilit ndihmojnë në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës dhe përmirësimin e strukturës së lëkurës. Vaji i Farës Jojoba dhe Glicerina ofrojnë hidratim dhe ushqim të ekuilibruar, të përshtatshëm për llojet normale të lëkurës. Vaji i Hidrogjenuar Jojoba dhe vaji i Hidrogjenuar i Ricinit ofrojnë eksfolim të butë, duke e bërë atë një pastrues të përshtatshëm për përdorim të rregullt në lëkurë normale.
 • Lëkura e kombinuar: Pluhuri i Avokados dhe fermenti i bacilit ndihmojnë në eksfolimin dhe balancimin e lëkurës, duke adresuar shqetësimet e zakonshme për llojet e lëkurës së kombinuar. Vaji i farës së Jojobës siguron hidratim të lehtë, ndërsa glicerina ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të lagështisë së lëkurës. Veprimi i butë eksfolues nga vaji i hidrogjenizuar i Jojoba dhe vaji i Kastorit të hidrogjenizuar është i përshtatshëm për llojet e lëkurës së kombinuar.
 • Lëkura e yndyrshme: Bacillus Ferment ofron eksfolim enzimatik, i cili mund të ndihmojë në hapjen e poreve dhe përmirësimin e pamjes së lëkurës së yndyrshme. Vaji i farës së Jojobës është një vaj i lehtë, jo i yndyrshëm që mund të ndihmojë në balancimin e prodhimit të sebumit në llojet e lëkurës së yndyrshme. Vaji i Hidrogjenuar i Jojobës dhe vaji i Hidrogjenuar i Kastorit ofrojnë eksfolim të butë që nuk do të irritojë lëkurën e yndyrshme.
 • Lëkura e ndjeshme: Pluhuri i Avokados dhe vaji i farës së Jojobës ofrojnë eksfolim dhe ushqim të butë, i cili mund të jetë i dobishëm për llojet e ndjeshme të lëkurës. Megjithatë, lëkura e ndjeshme mund të reagojë ndaj veprimit eksfolues të produktit ose disa prej përbërësve të tij, prandaj rekomandohet që personat me lëkurë të ndjeshme të bëjnë teste graduale, para se të fillojnë ta përdorin produktin në baza ditore.
 • Lëkura e pjekur/plakur: Eksfolimi i butë nga Pluhuri i Avokados, fermenti i Bacilit dhe vaji i hidrogjenizuar i Jojobës ndihmon në heqjen e qelizave të vdekura të lëkurës, duke promovuar një pamje më rinore. Përbërësit ushqyes si vaji i farës së Jojobës dhe Glicerina ndihmojnë në ruajtjen e ekuilibrit të lagështisë së lëkurës, të rëndësishme për mos plakjen e lëkurës. Për lëkurën e pjekur, është thelbësore të përdorni skrab me butësi dhe jo shumë shpesh, pasi eksfolimi i tepërt mund të shkaktojë acarim dhe tharje.

Përbërësit:
Ujë, Persea Gratissima (Avokado), Ferment Bacillus, Vaj Jojoba i Hidrogjenuar, Vaj Ricini i Hidrogjenuar, Glicerinë, Propilen Glikoli, Vaj Organik i Farave Simmondsia Chinensis (Jojoba), Vaj i Farave Organike Simmondsia Chinensis (Jojoba), Pyrus Malus (Uji i dehidratuar DHA), Alkool Benzili.
***Të gjithë përbërësit janë të testuar dhe të importuar nga SHBA

Mënyra e përdorimit:
Filloni me lëkurë të pastër dhe të lagur. Hidhni një sasi të vogël skrab me avokado në majë të gishtave dhe masazhoni butësisht në fytyrë dhe qafë duke përdorur lëvizje rrethore. Sigurohuni që të shmangni zonën delikate të syve. Shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët dhe thajeni lëkurën me një peshqir të pastër. Përdoreni 2-3 herë në javë për një çehre të lëmuar dhe rrezatuese.