Arjuna Eye Cream, 30ml

Arjuna Eye Cream, 30ml

My Skin Project

Çmimi i zakonshëm €29,00 Zbritje

Përshkrim:
Krema jonë është arma juaj sekrete kundër linjave të holla, rrathëve të errëta dhe qeskave poshtë syve. Me kremën tonë luksoze Arjuna Eye Cream, ju mund t’i jepni zonës tuaj delikate rreth syve një trajtim mbretëror. E pasuruar me ekstrakt të pemës indiane Terminalia Arjuna dhe një përzierje organike botanike, kjo kremë është zgjidhja më e mirë për sytë e lodhur dhe të fryrë. Zbutni dhe largoni linjat e holla, ndriçoni rrathët e errët dhe përtërini sytë tuaj për të zbuluar një pamje më të zgjuar dhe më rinore. Është koha që sytë e tuaj të flasin vetë!
Përmban: Ekstrakt Arjuna, Ekstrakt Rozmarine, Lëng Aloe Vera, Gjalpë Kakao, Vitamin A Retinyl Palmitate

Përfitimet:
Krema jonë Arjuna Eye Cream ka një përbërje mbresëlënëse që kombinohen për të siguruar një kremë shumë përfituese, ushqyese dhe efektive, e krijuar veçanërisht për lëkurën delikate rreth syve. Këto janë disa nga përfitimet kryesore:

 • Efektet kundër plakjes: Ekstrakti i bimës me origjinë indiane Terminalia Arjuna dhe Palmitati i Retinilit (retinyl palmitate) bashkëveprojnë për të reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave rreth zonës delikate të syve.
 • Hidratim i thellë: Gjalpi i kakaos, lëngu organik i gjetheve të Aloe Vera dhe vaji i bajames së ëmbël ofrojnë lagështi dhe hidratim afatgjatë për lëkurën e ndjeshme rreth syve.
 • Qetësues dhe lehtësues: Gjalpi organik Shea, ekstrakti organik i gjetheve të Rozmarinës dhe ekstrakti organik i lëvores së Shelgut të bardhë ndihmojnë në zbutjen dhe qetësimin e çfarëdo irritimi apo inflamacioni në zonën përreth syve.
 • E pasur me antioksidantë: Vaji i farës së Lulediellit, vaji i farës së bimës Neem dhe vaji i farës së Meadowfoam-Limnanthes (luleve të livadhit) përmbajnë antioksidantë të fuqishëm që mbrojnë lëkurën nga dëmtimet mjedisore dhe stresi oksidativ.
 • Ushqyerja e lëkurës: Vitamina E dhe Acidi Oleik (oleic acid) ushqejnë dhe përmirësojnë shëndetin e përgjithshëm dhe pamjen e lëkurës rreth syve.
 • Përmirësimi i teksturës së lëkurës: Përzierja e zbutësve dhe hidratuesve ndihmon në lëmimin dhe zbutjen e lëkurës, duke përmirësuar strukturën e saj të përgjithshme.
 • Efektet ndriçuese: Lecitina (lecithin) dhe Tokoferoli (tocopherol) bashkëveprojnë për ta ndriçuar zonën përreth syve dhe për të reduktuar shfaqjen e rrathëve të errët dhe hiperpigmentimit të lëkurës.
 • E përshtatshme për tipet e ndryshme të lëkurës: Përzierja e përbërësve natyral dhe organik e bën këtë krem të përshtatshëm për lloje të ndryshme të lëkurës, përfshirë edhe lëkurën e ndjeshme.
 • Mbrojtja e lëkurës: Kombinimi i përbërësve si Alkooli Cetaril (cetearyl alcohol) dhe Acidi Stearik (stearic acid) forcon funksionin mbrojtës natyral të lëkurës, duke e mbrojtur atë nga stresorët e jashtëm.

Krema Arjuna Eye Cream ofron përfitime të shumta për lëkurën e ndjeshme rreth syve, duke trajtuar çështje si plakja, hidratimi dhe mbrojtja nga ndikimi i mjedisit. Përbërësit e saj të zgjedhur me kujdes bashkëveprojnë për të krijuar një pamje të shëndetshme, rinore dhe rrezatuese.

Llojet e lëkurës:
Arjuna Eye Cream përmban ekstrakt nga bima indiane Terminalia Arjuna si dhe përbërës të tjerë ushqyes si gjalpi i kakaos, aloe vera dhe vaji i farës së Neem. Krema është e përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës pasi përmirëson strukturën e lëkurës delikate nën sy, redukton ënjtjen dhe zvogëlon shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave.

 • Lëkura e thatë: Gjalpi i Kakaos, gjalpi Shea dhe vaji i Bajames së ëmbël hidratojnë dhe ushqejnë zonën e ndjeshme rreth syve. Vaji i farës së Meadowfoam-Limnanthes (luleve të livadhit) dhe lëngu i gjetheve të Aloe Vera ndihmojnë në ruajtjen e lagështirës, duke e mbajtur lëkurën të hidratuar për periudha të gjata kohore. Vaji i farave të Lulediellit dhe Vitamina E ofrojnë ushqim shtesë, duke rritur mbrojtjen e lëkurës.
 • Lëkura normale: Hidratimi i ekuilibruar sigurohet nga përbërës si lëngu i gjetheve të Aloe Vera, gjalpi Shea dhe vaji i Bajames së ëmbël, që janë të përshtatshme për lëkurën normale rreth syve. Përbërësit e pasur me antioksidantë si Vitamina E dhe vaji i farës së Neem ndihmojnë në ruajtjen e shëndetit të përgjithshëm të lëkurës dhe mbrojnë nga plakja e parakohshme. Ekstrakti i bimës Terminalia Arjuna ka veti kundër plakjes dhe promovon elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës.
 • Lëkura e kombinuar: Hidratim i lehtë me përbërës si lëngu i gjetheve të Aloe Vera dhe vaji i Bajames së ëmbël, është ideale për lëkurë të kombinuar. Vitamina E dhe vaji i farës së Neem janë antioksidantë që ndihmojnë në përmirësimin e strukturës së lëkurës dhe luftojnë stresorët mjedisore. Përbërësit qetësues si ekstrakti i lëvores së Shelgut të bardhë, ndihmojnë në trajtimin e problemeve të zakonshme për llojet e kombinuara të lëkurës.
 • Lëkura e yndyrshme: Pavarësisht pranisë së përbërësve të ndryshëm hidratues, produkti gjithashtu është i përshtatshëm për zonën rreth syve dhe lëkuren e yndyrshme, për shkak të aplikimit të targetuar. Ekstrakti i bimës Terminalia Arjuna, vitamina E dhe Palmitati i Retinilit (retinyl palmitate) janë përbërës antioksidues dhe kundër plakjes që mund të ndihmojnë lëkurën e yndyrshme pa ndjerë shumë e rëndë. Është e rëndësishme që personat me lëkurë të yndyrshme të bëjnë teste graduale, para se të fillojnë të përdorin rregullisht produktin.
 • Lëkura e ndjeshme: Lëngu i gjetheve të Aloe Vera dhe ekstrakti i lëvores së Shelgut të bardhë janë substanca qetësuese që mund të ndihmojnë lëkurën e ndjeshme. Megjithatë, llojet e ndjeshme të lëkurës mund të reagojnë ndaj disa ekstrakteve botanike, prandaj rekomandohet që personat me lëkurë të ndjeshme të bëjnë teste graduale, para se të fillojnë ta përdorin produktin në baza ditore.
 • Lëkura e pjekur/plakur: Përbërësit ushqyes si gjalpi i Kakaos, gjalpi i Sheas dhe vaji i Bajames së ëmbël ndihmojnë në rikthimin e lagështisë dhe elasticitetit të lëkurës së plakur rreth syve. Ekstrakti i bimës Terminalia Arjuna, vitamina E dhe Palmitati i Retinilit (retinyl palmitate) janë përbërës antioksidues dhe kundër plakjes që ndihmojnë në targetimin e linjave të holla dhe rrudhave, si dhe shenjëzojnë zonat ku është shfaqur humbja e elasticitetit. Përbërësit qetësues si lëngu i gjetheve të Aloe Vera dhe ekstrakti i
 • lëvores së Shelgut të bardhë ndihmojnë procese e riparimit natyral të lëkurës, të rëndësishme për ruajtjen e pamjes rinore.

Përbërësit:
Uji, Gjalpë organike e Theobroma Cacao (Kakao), Alkooli Ceteryl, Polysorbate 60 (Polisorbat 60), Lëngu organik i gjetheve të Aloe Barbadensis (Aloe Vera), Gjalpë Shea organike, Dylli emulsifikues, Acidi Stearik, Glicerina, Vaji i Bajames së ëmbël, Vitamina E, Vaj organik i farës Helianthus Annuus (Luledielli), Vaji i farës së Melia Azadirachta (Nimi), Ekstrakti organik i gjethit të Rosmarinus Officinalis (Rozmarinë), Vaji i farës Limnanthes Alba (Meadowfoam-Limnanthes) luleve të livadhit, Ekstrakt i lëvores organike Salix Alba (Shelgu i bardhë), Alkooli organik, Xanthan Gum, Fenoksietanol (Phenoxyethanol), Tetrasodium Glutamate Diacetate, Acidi oleik, Lecitina, Palmitati i Retinilit (Retinyl Palmitate), Vaji i sojës, Tokoferoli (Tocopherol), Dehydroacetic Acid (DHA), Alkool Benzil
***Të gjithë përbërësit janë të testuar dhe të importuar nga SHBA

Mënyra e përdorimit:
Pasi të keni pastruar fytyrën, aplikoni një sasi të vogël të kremës Arjuna Eye Cream në gishtin e unazës. Lyejeni butësisht kremen nën sy duke filluar nga këndi i brendshëm i syrit dhe duke u kthyer jashtë. Keni kujdes që të mos e hidhni produktin direkt në sytë tuaj. Për rezultate më të mira, përdorni dy herë në ditë - një herë në mëngjes dhe një herë para gjumit.