Apple Cleanser, 100ml

Apple Cleanser, 100ml

My Skin Project

Çmimi i zakonshëm €17,00 Zbritje

Përshkrim:
Zbuloni sekretin e lëkurës së përsosur me produktin tonë të parezistueshëm “Apple cleanser”. Përjetoni magjinë e pastruesit tonë që ka një përzierje magjepsëse të ujit të Mollës, vajit të farave të Rrushit dhe vajrave ushqyes me bazë bimore, që do ta bëjnë lëkurën tuaj të këndojë. Ky pastrues delikat dhe efektiv, largon grimin dhe papastërtitë tjera nga fytyra, duke e lënë lëkurën tuaj të ndjehet e freskët, e hidratuar dhe e butë. Rizbuloni rrezatimin tuaj natyral dhe lëreni bukurinë e brendshme të shkëlqejë.
Përmban: Ujë të mollës, Vaj të farës së Rrushit, Vaj Jojoba dhe Vaj të farës së Lulediellit
Përfitimet:
  • Përbërësit e Apple Cleanser janë shumë të dobishëm dhe efektiv në pastrimin e fytyrës. Disa nga përfitimet kryesore të këtij produkti:
  • Pastrim i butë: Decyl Glucoside dhe Sodium Cocoyl Isethionate janë surfaktantë të butë, me prejardhje bimore, që heqin në mënyrë efektive papastërtitë, ndotjen dhe grimin, pa i larguar vajrat natyrale nga lëkura.
  • Hidratim dhe ushqim: Kombinim i vajit të farës Vitus Vinifera (Rrushi), vajit të farës Simmondsia Chinensis (Jojoba) dhe vajit të farës së Helianthus Annuus (Luledielli) siguron hidratim dhe ushqim të thellë, duke e lënë lëkurën të butë dhe të hidratuar.
  • Mbrojtja antioksiduese: Uji nga Pyrus Malus (Molla) dhe Tokoferoli (Vitamina E) përbëjnë antioksidantë që mbrojnë lëkurën nga dëmtimet mjedisore dhe stresi oksidativ
  • Vetitë qetësuese: Natriumi PCA ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të hidratimit të lëkurës, ndërsa Glicerina ka veti qetësuese dhe hidratuese, duke e bërë këtë pastrues të përshtatshëm për lloje të ndryshme të lëkurës, përfshirë edhe lëkurën e ndjeshme.
  • Vetitë pastruese dhe antimikrobike: Fenoksietanoli (Phenoxyethanol), Etilheksil Glicerina (Ethylhexyl Glycerin), Acidi Dehidroacetik (DHA) dhe Alkooli Benzil bashkëveprojnë në pastrimin e lëkurës dhe për të mbajtur larg mikroorganizmat e dëmshëm.
  • Formula jo komedogjene: Pastruesi është i formuluar me përbërës jo komedogjen, duke reduktuar mundësinë e bllokimit të poreve dhe puçrrave.
  • Eksfolim i butë: Disodium EDTA ndihmon në heqjen e qelizave të vdekura të lëkurës, duke promovuar një pamje më të shëndritshme dhe lëkurë më të lëmuar.
  • Ruajtja e “barrierës” së lëkurës: Si një zbutës, Alkooli Cetyl ndihmon në mbrojtjen dhe ruajtjen e “barrierës natyrale” të lëkurës.
  • Lehtë për t'u shpëlarë: Pastruesi është projektuar për t'u shpëlarë lehtësisht, duke e lënë lëkurën tuaj të ndjehet e freskët dhe e pastër.

Llojet e lëkurës:
Apple Cleanser është pastrues i butë, me ujin e mollës, vajin e farës së rrushit dhe vajin farës së jojobës, i cili largon në mënyrë efektive papastërtitë dhe grimin pa e larguar hidratimin natyral të lëkurës. Për shkak të formulës së tij të ekuilibruar që ruan hidratimin duke ofruar një larje të plotë, Apple Cleanser është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e thatë, normale, të kombinuar dhe të yndyrshme. Megjithatë, personat me lëkurë të ndjeshme duhet të bëjnë teste graduale, para se të fillojnë me përdorimin e produktit në baza ditore.
Lëkura e thatë: Uji i Mollës dhe Glicerina ndihmojnë në ruajtjen e hidratimit, duke e bërë këtë pastrues të përshtatshëm për lëkurën e thatë. Vaji i farës së Rrushit, vaji i farës së Jojobës dhe vaji i farës së Lulediellit pastrojnë dhe ushqejnë lëkuren, pa i larguar vajrat e saj natyrale. Natriumi PCA ndihmon lëkurën të mbajë ujin, duke hidratuar lëkuren e thatë.

Lëkura normale: Uji i Mollës dhe Glukozidi Decil (Decyl Glucoside) pastrojnë butësisht lëkurën, duke e bërë Apple Cleanser të përshtatshëm për lëkuren normale. Kombinimi i vajit të farës së Rrushit, vajit të farës së Jojobës dhe vajit të farës së Lulediellit e mban lëkurën të ekuilibruar dhe të ushqyer gjatë procesit të pastrimit. Natriumi PCA ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit natyral të hidratimit të lëkurës.

Lëkura e kombinuar: Uji i Mollës dhe Glukozidi Decil (Decyl Glucoside) ofrojnë pastrim të ekuilibruar, duke adresuar problemet e zakonshme të lëkurës së kombinuar. Vaji i farave të Rrushit dhe vaji i farës së Jojobës ofrojnë hidratim të lehtë, ndërsa vaji i farës së Lulediellit ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të hidratimit të lëkurës. Natriumi PCA ndihmon në rregullimin e niveleve të hidratimit në zona të ndryshme të lëkurës së kombinuar.

Lëkura e yndyrshme: Glukozidi decil (Decyl Glucoside) dhe uji i Mollës pastrojnë në mënyrë efektive fytyrën pa e tharë shumë lëkurën, duke e bërë këtë produkt të përshtatshëm edhe për lëkuren e yndyrshme. Vaji i farës së Rrushit, vaji i farës së Jojobës dhe vaji i farës së Lulediellit sigurojnë hidratim jo të yndyrshëm dhe ndihmojnë në rregullimin e prodhimit të sebumit. Natriumi PCA ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit natyral të hidratimit të lëkurës, pa e yndyrosur tepër.

Lëkura e ndjeshme: Uji i Mollës dhe Glukozidi Decil (Decyl Glucoside) sigurojnë pastrimin e ekuilibruar, të përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme. Vaji i farës së Rrushit, vaji i farës së Jojobës dhe vaji i farës së Lulediellit ushqejnë lëkuren pa e irrituar. Megjithatë, lëkura e ndjeshme mund të reagojë ndaj disa prej përbërësve, kështu që është e rëndësishme që të bëni testin gradual të produktit, para se të përdorni rregullisht.

Lëkura e pjekur/plakur: Uji i Mollës dhe Glukozidi Decil (Decyl Glucoside) pastrojnë butësisht lëkurën pa e tharë, duke e bërë këtë produkt të përshtatshëm kundër plakjes së lëkurës. Përbërësit ushqyes si vaji i farave të Rrushit, vaji i farës së Jojobës dhe vaji i farës së Lulediellit ndihmojnë në ruajtjen e ekuilibrit të hidratimit së lëkurës, që është e rëndësishme kundër plakjes së lëkurës. Natriumi PCA ndihmon në ruajtjen e nivelit të hidratimit të lëkurës, që mund të jetë e dobishme për lëkurën e pjekur.

Përbërësit:
Uji, Uji nga Pyrus Malus (Molla) , Ujë i deionizuar, Vaj i farës Vitus Vinifera (Rrushi), Vaj i farës Simmondsia Chinensis (Jojoba), Vaj i farës Helianthus Annuus (Luledielli), Sorbitan Stearate, Gliceril Stearat (Glyceryl Stearate), Octyl Palmitate, Glukozidi Decil (Decyl Glucoside), Alkooli Cetil (Cetyl Alcohol), Steareth-20, Natriumi PCA, Polyakrilat-13, Polizobuten (Polyisobutene), Polisorbat 20 (Polysorbate 20), Fenoksietanol (Phenoxyethanol), Etilheksil Glicerinë, Tokoferol, Dinatrium EDTA, Sodium Cocoyl Isethionate, Glicerinë, Laureth-3, Dehydroacetic Acid (DHA), Alkool Benzil
***Të gjithë përbërësit janë të testuar dhe të importuar nga SHBA

Mënyra e përdorimit:
Para se të aplikoni Apple Cleanser, duhet të lagni fytyrën me ujë të vakët. Shpërndani një sasi të vogël të produktit në duart tuaja dhe masazhoni butësisht në fytyrë dhe qafë duke përdorur lëvizje rrethore. Keni kujdes që të mos e hidhni produktin direkt në sytë tuaj. Shpërlajeni tërësisht fytyrën me ujë të vakët dhe thajeni lëkurën me një peshqir të pastër. Përdoreni produktin çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, për një pamje të freskët dhe të pastër.