Maskë për fytyrë - Kaçë dhe argjilë e kuqe

Maskë për fytyrë - Kaçë dhe argjilë e kuqe

Huumë

Çmimi i zakonshëm €5,50 Zbritje

Përbërësit: Kaçë; Argjila e Kuqe; Tërshëra koloidale.

Përfitimet: Përzierja ideale me fruta dhe e përbërësve tokësor që kombinohen së bashku për të ndihmuar rigjenerimin e indeve të lëkurës, zvogëlimin e rrudhave, madje edhe tonin e lëkurës. Kaçat janë një burim i shkëlqyeshëm i vitaminave dhe gjithashtu mund të ndihmojnë në uljen e hiperpigmentimit, ndërsa argjila e kuqe përmirëson strukturën e lëkurës dhe tërshëra koloidale hidraton dhe lagështon lëkurën me efekt të shkëlqyeshëm.

Mënyra e përdorimit: Hidhni 1 lugë maskë në një enë qelqi ose plastike, JO në një enë metalike dhe gradualisht shtoni ujë të ngrohtë (afërsisht 1 lugë) derisa të krijohet një maskë kremoze. Lëreni maskën të thahet në fytyrë për 5 deri në 10 minuta. Koha e tharjes së maskës në fytyrë varet nga gjendja e lëkurës. Për të hequr maskën, mjafton një sfungjer i lagur me ujë të ngrohtë ose thjesht shumë ujë. Kjo maskë mund të përdoret deri në 2 herë në javë.