Maskë për fytyrë - Azuki dhe Çaj jeshil

Maskë për fytyrë - Azuki dhe Çaj jeshil

Huumë

Çmimi i zakonshëm €5,50 Zbritje

Përbërësit:

Fasule Azuki, Çaj jeshil, Balta Bentonite, Balta e bardhë e kaolinës.

Përfitimet:

Lëkura juaj mund të përfitojë nga Çaji jeshil me vetitë e tij të pasura antioksiduese, anti-inflamatore dhe antimikrobike, ndërsa pluhuri i fasulës Azuki, Balta Bentonite dhe Balta Kaolinë e Bardhë plotësojnë lëkurën tuaj me vetitë e tyre të mëdha shtresuese, duke hequr butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke pastruar thellë duke thithur vajrat e tepërt.

Mënyra e përdorimit:

Hidhni 1 lugë maskë në një enë qelqi ose plastike, JO në një enë metalike dhe gradualisht shtoni ujë të ngrohtë (afërsisht 1 lugë) derisa të krijohet një maskë kremoze. Lëreni maskën të thahet në fytyrë për 5 deri në 10 minuta. Koha e tharjes së maskës ose fytyrës varet nga gjendja e lëkurës. Për të hequr maskën, mjafton një sfungjer i lagur me ujë të ngrohtë, ose thjesht shumë ujë. Kjo maskë mund të përdoret deri në 2 herë në javë.