Maskë për fytyrë - Argjila e trëndafilit dhe tërshëra

Maskë për fytyrë - Argjila e trëndafilit dhe tërshëra

Huumë

Çmimi i zakonshëm €5,50 Zbritje

Përbërësit: Argjilë Trëndalili Kaolin; Argjilë e Kaolinës së Bardhë; Tërshëra koloidale; Pluhuri i lirit.

Përfitimet: Ndihmon për të rikuperuar dhe rimbushur lëkurën me lagështi, ideale për gjendjet e lëkurës së thatë dhe të ndjeshme. Mund të ndihmojë gjithashtu në zvogëlimin e acarimit dhe inflamacionit të shkaktuar nga shqetësime të ndryshme të lëkurës, siç janë aknet, duke hequr butësisht qelizat e vdekura të lëkurës gjatë procesit.

Mënyra e përdorimit: Hidhni 1 lugë maskë në një enë qelqi ose plastike, JO në një enë metalike dhe gradualisht shtoni ujë të ngrohtë (afërsisht 1 lugë) derisa të krijohet një maskë kremoze. Lëreni maskën të thahet në fytyrë për 5 deri në 10 minuta. Koha e tharjes së maskës në fytyrë varet nga gjendja e lëkurës. Për të hequr maskën, mjafton një sfungjer i lagur me ujë të ngrohtë ose thjesht shumë ujë. Kjo maskë mund të përdoret deri në 2 herë në javë.