Sapun Huumë Klara për fëmijë

Sapun Huumë Klara për fëmijë

Huumë

Çmimi i zakonshëm €4,30 Zbritje

PËRFITIMET
-Kalendula posedon veti qetësuese, rigjeneruese, antibakteriale dhe anti-inflamatore
-Kamomili është një përbërësi cili ndihmon në zbutjen e acarimit të lëkurës duke neutralizuar radikalet e lira
-Tërshëra përmban përbërësin të quajtur saponins, e cila është pastrues natyral
-Qumështi i dhisë rritë nivelin e hidratimit në lëkurë

 

MËNYRA E PËRDORIMIT

Ky sapun mund të përdoret për të gjithë fëmijët dhe foshnjet nga mosha 6 muaj, vetëm për përdorim të jashtëm.
Kur përdorni ndonjë produkt të ri tek foshnjet ose fëmijët e vegjël ju rekomandojmë një provë testuese paraprakisht, për alergji ose ndjeshmëri. Gjithashtu, të keni kujdes të mos preken sytë me këtë sapun.

PËRBËRËSIT

Gjalpë kakao-je, vaj kokosi, gjalpë shea, vaj ulliri, kalendulë, tërshërë, kamomil, vaj ricini, qumësht dhie, hidroksid natriumi, mjaltë.