Maskë për fytyrë - Shafran i Indisë dhe Tërshërë

Maskë për fytyrë - Shafran i Indisë dhe Tërshërë

Huumë

Çmimi i zakonshëm €5,50 Zbritje

Përbërësit:

Shafran i Indisë; Tërshëra koloidale, Balta e Kaolinës së Bardhë.

Përfitimet:

Formuluar për të ndihmuar në trajtimin e akneve, ekuilibrin e lëkurës me vaj dhe trajtimin e njollave të errëta. Redukton dëmtimin e lëkurës të shkaktuar nga dielli dhe gjithashtu ndihmon në luftimin e radikalëve të lirë falë vetive antioksiduese që gjenden në shafranin e Indisë. Tërshëra koloidale ofron përfitime të shkëlqyera hidratuese për lëkurën, duke e bërë atë një maskë fytyre të mirë gjithëpërfshirëse, të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

Mënyra e përdorimit:

Hidhni 1 lugë maskë në një enë qelqi ose plastike, JO në një enë metalike dhe gradualisht shtoni ujë të ngrohtë (afërsisht 1 lugë) derisa të krijohet një maskë kremoze. Lëreni maskën të thahet në fytyrë për 5 deri në 10 minuta. Koha e tharjes së maskës në fytyrë varet nga gjendja e lëkurës. Për të hequr maskën, mjafton një sfungjer i lagur me ujë të ngrohtë ose thjesht shumë ujë. Kjo maskë mund të përdoret deri në 2 herë në javë.