Fasule e zezë, 500g
Fasule e zezë, 500g

Fasule e zezë, 500g

Davert

Çmimi i zakonshëm €3,10 Zbritje

Produkt organik Gjerman, nga kompania e njohur botërore Davert. Ky lloj i veçantë i fasules ka një shije të shkëlqyer. Është ideal në kombinim me drithërat (p.sh. oriz, për të marrë një shujtë të plotë), dhe për salcat dhe zarzavate të ziera. Për më shumë shije aromatike, ju mund të shtoni erëza me aromë sikur rozmarinë, xhenxhefil, krasta (timjan) dhe rigon dhe për një shije pikante me hudhër dhe piper. Para gatimit, të lihen në ujë për 6-8 orë dhe e zieni për rreth 1 orë.